Jak uzyskać licencję na holowanie statków powietrznych?

Redakcja

4 stycznia, 2024
Aby uzyskać licencję na holowanie statków powietrznych należy odbyć odpowiedni kurs, a następnie zdać egzamin, który składa się z części teoretycznej i praktycznej.

Jakie są konsekwencje nieposiadania licencji na holowanie statków powietrznych?

Konsekwencje braku licencji na holowanie statku powietrznego nie ograniczają się tylko do aspektu prawnego. Istnieje wiele innych aspektów, które mogą narazić Twoje życie na ryzyko, jeśli nie masz prawa jazdy. Brak licencji na holowanie samolotu może prowadzić do obrażeń, a nawet śmierci. Ponadto może to również skutkować nałożeniem na pilota grzywien i kar. Powinieneś zdawać sobie sprawę z wszystkich zagrożeń związanych z brakiem licencji, zanim zdecydujesz, czy warto holować bez niej.

Jakie warunki musi spełnić osoba która chce uzyskać licencję na holowanie statków powietrznych?

Aby uzyskać licencję, osoba musi umieć pływać i mieć siłę fizyczną do holowania samolotu. Osoba chcąca uzyskać licencję na holowanie statku powietrznego musi spełnić następujące warunki:
  • Umieć pływać
  • Mieć co najmniej 18 lat
  • Posiadać zdany egzamin na sternika morskiego
  • Nie mieć schorzenia, które uniemożliwiłoby jej wykonanie zadania

Cennik licencji na holowanie statków powietrznych

Do holowania statków powietrznych na wodzie wymagana jest licencja. Cena wyrobienia licencji oscyluje wokół kwoty 500 złotych. Dodatkowo trzeba zapłacić za odbycie obowiązkowego kursu, który kosztuje 1000 złotych.

Zasady bezpieczeństwa podczas holowania statków powietrznych

Holowanie na wodzie jest czynnością niebezpieczną, ponieważ stanowi zagrożenie dla kierowcy i pasażerów. Kierowca powinien zawsze być czujny i przestrzegać zasad, aby zachować bezpieczeństwo:
  • Holuj tylko w przypadku posiadania odpowiedniej licencji
  • Zabezpiecz odpowiednio holowany statek powietrzny
  • Upewnij się, że wszystko jest bezpiecznie zapięte i wszystkie procedury bezpieczeństwa zostały wykonane

Polecane: