Regaty żeglarskie w Gdyni - zasady, nagrody, organizacja

Regaty żeglarskie w Gdyni to jedna z najpopularniejszych imprez sportowych w Polsce. Impreza odbywa się od 1878 roku i co roku przyciąga dziesiątki tysięcy uczestników.

Regaty żeglarskie w Gdyni - nagrody

Regaty żeglarskie w Gdyni są największymi na świecie. Odbywa się na trasie około pięciu kilometrów. Regaty organizowane są przez Polski Związek Żeglarski i odbywają się od 1878 roku.

Regaty żeglarskie w Gdyni zostały nagrodzone wieloma nagrodami, m.in. Złotym Medalem Zasłużony Kulturze, Srebrnym Medalem Zasłużony dla Sportu oraz Srebrnym Medalem Zasłużony dla Edukacji.

Regaty żeglarskie w Gdyni są jednym z najważniejszych wydarzeń w Polsce i przyciągają wielu gości z całej Europy.

Następujące nagrody przyznawane są osobom, które zakończą na określonych pozycjach:

  • 1 miejsce - Złota Kotwica
  • II miejsce - Srebrna Kotwica
  • III miejsce - Brązowa Kotwica

Regaty żeglarskie w Gdyni - uczestnicy

Regaty żeglarskie w Gdyni to wydarzenie o znaczeniu międzynarodowym. Odbywa się od ponad wieku i przyciąga uczestników z całego świata.

W tym roku impreza odbędzie się w dniach 1 - 4 lipca i weźmie w niej udział ponad 300 drużyn żeglarskich, reprezentujących 18 krajów.

Regaty organizowane są przez Polski Związek Żeglarski, jedno z najstarszych stowarzyszeń żeglarskich w Polsce i Europie.

Regaty zeglarskie w Gdyni

Regaty żeglarskie w Gdyni - zasady

Regaty żeglarskie w Gdyni to jedna z najpopularniejszych imprez sportowych w Polsce. Jest to całodniowa impreza, na którą składa się szereg klas, od małych pontonów po duże jachty.

Zasady tych regat są bardzo proste - możesz wziąć udział tylko wtedy, gdy masz jacht zarejestrowany w Gdyni lub masz pozwolenie od organizatorów na pływanie po ich torze wodnym.

Regaty żeglarskie w Gdyni - organizacja

W regatach żeglarskich w Gdyni ponad 2000 żeglarzy z całego świata zgromadziło się, by walczyć o medale i trofea.

Regaty odbywają się co roku na Bałtyku w Gdyni. To jedna z największych imprez żeglarskich w Europie. Impreza przyciąga żeglarzy z całego świata, którzy walczą o różnorodne nagrody i medale. Regaty żeglarskie trwają od 1878 roku i stały się ważną częścią polskiej kultury.