Regaty żeglarskie w Gdyni to jedna z najpopularniejszych imprez sportowych w Polsce. Impreza odbywa się od 1878 roku i co roku przyciąga dziesiątki tysięcy uczestników.
Regaty żeglarskie w Gdyni – nagrody
Regaty żeglarskie w Gdyni są największymi na świecie. Odbywa się na trasie około pięciu kilometrów. Regaty organizowane są przez Polski Związek Żeglarski i odbywają się od 1878 roku.
Regaty żeglarskie w Gdyni zostały nagrodzone wieloma nagrodami, m.in. Złotym Medalem Zasłużony Kulturze, Srebrnym Medalem Zasłużony dla Sportu oraz Srebrnym Medalem Zasłużony dla Edukacji.
Regaty żeglarskie w Gdyni są jednym z najważniejszych wydarzeń w Polsce i przyciągają wielu gości z całej Europy.
Następujące nagrody przyznawane są osobom, które zakończą na określonych pozycjach:
- 1 miejsce – Złota Kotwica
- II miejsce – Srebrna Kotwica
- III miejsce – Brązowa Kotwica
Regaty żeglarskie w Gdyni – uczestnicy
Regaty żeglarskie w Gdyni to wydarzenie o znaczeniu międzynarodowym. Odbywa się od ponad wieku i przyciąga uczestników z całego świata.
W tym roku impreza odbędzie się w dniach 1 – 4 lipca i weźmie w niej udział ponad 300 drużyn żeglarskich, reprezentujących 18 krajów.
Regaty organizowane są przez Polski Związek Żeglarski, jedno z najstarszych stowarzyszeń żeglarskich w Polsce i Europie.
Regaty żeglarskie w Gdyni – zasady
Regaty żeglarskie w Gdyni to jedna z najpopularniejszych imprez sportowych w Polsce. Jest to całodniowa impreza, na którą składa się szereg klas, od małych pontonów po duże jachty.
Zasady tych regat są bardzo proste – możesz wziąć udział tylko wtedy, gdy masz jacht zarejestrowany w Gdyni lub masz pozwolenie od organizatorów na pływanie po ich torze wodnym.
Regaty żeglarskie w Gdyni – organizacja
W regatach żeglarskich w Gdyni ponad 2000 żeglarzy z całego świata zgromadziło się, by walczyć o medale i trofea.
Regaty odbywają się co roku na Bałtyku w Gdyni. To jedna z największych imprez żeglarskich w Europie. Impreza przyciąga żeglarzy z całego świata, którzy walczą o różnorodne nagrody i medale. Regaty żeglarskie trwają od 1878 roku i stały się ważną częścią polskiej kultury.