Spływ szalupami wiosłowo-żaglowymi po wodach Zalewu Kurońskiego 

Obwód Kaliningradzki - Rosja

Serdecznie zapraszamy studentów Akademii Morskiej w Gdyni, do udziału w spływie szalupami wiosłowo - żaglowymi (z elementami surwiwalu) po wodach Zalewu Kurońskiego, w części należącej do Obwodu Kaliningradzkiego - Rosja.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! MAKSYMALNA ILOŚĆ UCZESTNIKÓW 7 OSÓB!

Termin spływu: 17 do 27 lipca 2017 

TRASA SPŁYWU

Polessk - Rybaczij - Lesnoj - Iyulskoye - Polessk

Łącznie, jeżeli pogoda pozwoli, będzie do przepłynięcia na wiosłach i żaglach 96 km.

Spływ odbędzie się po wodach Zalewu Kurońskiego w części należącej do Obwodu Kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej. Trasa została opracowana w taki sposób, aby umożliwić uczestnikom możliwość podziwiania niezwykle urokliwych krajobrazów i dzikiej przyrody. Jednak zanim uczestnicy spływu dotrą do Zalewu Kurońskiego, wszyscy przejdą szkolenie w Kaliningradzie z zakresu bezpieczeństwa i zasad udzielania pierwszej pomocy oraz obsługi szalup wiosłowo - żaglowych na których odbędzie się spływ.

Nasz spływ z założenia ma zawierać elementy surwiwalu. Tak więc uczestnicy spływu w trakcie jego trwania, sami będą musieli zadbać o wspólne przygotowywanie posiłków, zropienie zaopatrzenia, rozbijanie obozowisk (śpimy w namiotach) i.t.p. Powyższe nie dotyczy jedynie pobytu w Kaliningradzie, gdzie uczestnicy zakwaterowani będą w Domu Studenckim a wyżywienie będzie w stołóce akademickiej. 


KOSZT UCZESTNICTWA W SPŁYWIE

Organizatorzy spływu nie przewidują żadnych opłat z tytułu uczestnictwa!!

Uczestnicy spływu z Polski ponoszą jedynie koszt dojazdu do Kaliningradu i powrotu do domu, ubezpieczania NNW i KL za granicą oraz koszt niewielkiej składki na zakup prowiantu podczas spływu. Szacujemy, że w zależności od potrzeb  poszczególnych uczestników spływu, całkowity koszt może wynieść od 500 do 800 zł. Oczywiście górna granica może zostać łatwo przekroczona. Wszystko zależy od własnych oczekiwań, gospodarności i rozrzutności poszczególnych osób :-)


WARUNKI UCZESTNICTWA

W spływie może wziąć udział osoby będące studentami Akademii Morskiej w Gdyni, posiadająca aktualny paszport i wizę umożliwiającą wjazd na teren Federacji Rosyjskiej (Ośrodek Żeglarski ułatwi jej uzyskanie), ubezpieczenie NNW i KL ważne na terenie Rosji (każdy z uczestników wykupuje je indywidualnie). Maksymalny wiek uczestników 26 lat.

Mile widziane są gitary (gitara) i wędki do połowu ryb.

UWAGA WAŻNE: W spływie mogą brać osoby odporne na brak wygód, otwarte na przygodę, wesołe i niekonfliktowe.

Panom i Paniom spodziewającym się wygód i warunków hotelowych, dziękujemy :-)


PROGRAM SPŁYWU

  • 17 lipca - do godziny 13:00, przyjazd uczestników do Kaliningradu i zakwaterowanie w Domu Studenckim nr 1 Bałtyckiej Państwowej Akademi Rybołóstwa Morskiego
  • 18 lipca - szkolenie w zakresie bezpiecznego zachowania się na wodzie oraz zasad udzielania pierwszej pomocy
  • 19 do 20 lipca - trening w obsłudze szalup, pływanie na wiosłach i żaglach
  • 21 lipca - dzień wolny, indywidualne zwiedzanie Kaliningradu 
  • 22 lipca - przejazd do Polesska, wodowanie szalup, spotkanie z władzami gminy Polessk, przepłynięcie do Rybaczij, rozbicie obozowiska, kolacja i nocleg w Rybaczij
  • 23 lipca - wycieczka autokarowa do Tańczącego Lasu oraz na wydmy Efa, po powrocie zawody w poławianiu ryb na spining (coś przecież trzeba zjeść na kolację :-) 
  • 24 lipca - przepłynięcie do Lesnoj, w trakcie rejsu wyścig na wiosłach lub na żaglach. Po dopłynięciu do Lesnoj zawody w rozwijaniu namiotów na czas, najszybszego rozpalania ogniska i sprawdzian ze znajomości wiązania węzłów
  • 25 lipca - Lesnoj, krótkie regaty wioślarskie, zawody w strzelaniu do tarczy z karabinka pneumatycznego. wędkowanie
  • 26 lipca - przepłynięcie z Lesnoj do Iyulskoye, obiad w szalupach na wodzie, po dopłynięciu na miejsce rozbicie obozowiska, konkursy i wspólne śpiewanie przy ognisku
  • 27 lipca - przepłynięcie z Iyulskoye do Polesska, obiad w szalupach na wodzie, po zacumowaniu w Polessku omówienie spływu i zakończenie spływu, w późnych godzinach popołudniowych powrót do Kaliningradu

UWAGA! W CZASIE TRWANIA SPŁYWU OBOWIĄZUJE CAŁKOWITY ZAKAZ SPOŻYWANIA ALKOHOLU!


NIEZBĘDNE WYPOSAŻENIE UCZESTNIKÓW

W spływie może wziąć udział maksymalnie 7 studentów Akademii Morskiej w Gdyni + opiekun grupy - pracownik AMG

Każdy z uczestników powinien zaopatrzyć się w śpiwór, karimatę, latarkę, komplet sztućców (tzw. niezbędnik) menażkę lub nietłukący się talerz plaski i głęboki, manierkę lub nietłukący się kubek, a ponadto: strój do kąpieli, środki przeciwko komarom i kleszczom, filtr do ochrony przed promieniowaniem słonecznym, czapkę z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne.

Uczestnicy powinni dysponować namiotem lub kilkoma namiotami, w których znajdą nocleg wszyscy uczestnicy spływu z naszej Uczelni.


UWAGA, UWAGA!

Od wszystkich uczestników oczekujemy udziału, zaangażowania i współpracy podczas przygotowań do spływu. Pracy trochę będzie. Załatwienie wiz i ubezpieczeń to sprawa pierwszoplanowa. Następnie trzeba będzie zadbać o zdobycie niezbędnego sprzętu turystycznego i wreszcie zorganizować transport do i z Kaliningradu.


Aby zgłosić swój udział w spływie wystarczy kliknąć przycisk poniżej i wypełnić formularz zgłoszeniowy


Masz więcej pytań? Napisz do nas

GALERIA ZE SPŁYWU 2016